Amerika'dan Türkiye için yeni "saldırı" uyarısı

442 izlenme 01 Ocak 2017
Reklamlar
İstanbul Ortaköy’deki Reina gece kulübüne düzenlenen silahlı saldırının hemen ardından Amerika Dışişleri Bakanlığı, 1 Ocak 2017 tarihli yazılı açıklamasında Türkiye’deki vatandaşlarını uyardı.

“İstanbul Ortaköy’deki Reina gece kulübünde ateş açıldığı yönünde haberler alınmaktadır. Çok sayıda kişinin öldüğü duyumu alınmıştır” denilen uyarıda Amerikan vatandaşlarından saldırının olduğu bölgeden uzak durmaları ve Amerika’da yaşayan aile bireylerini durumlarından haberdar etmeleri istendi.

Amerika’nın Sesi’nde yer alan habere göre; açıklamada Amerika’nın İstanbul Başkonsolosluğu’nun “aşırıcı grupların Amerikan vatandaşları ya da yabancıların yaşadığı ya da sıkça uğradığı yerlerde şiddetli saldırılarını sürdürdüğü” uyarısına da yer verilirken, Amerikan vatandaşlarına özellikle Batılılar’ın, turistlerin ve yabancıların ziyaret ettiği kalabalık yer ve mekanlardan uzak durmaları tavsiye ediliyor. Bu mekanların yalnızca restoranlarla sınırlı olmadığı, ticaret merkezleri, ibadet yerleri ve ulaştırma noktaları da olduğu kaydediliyor.

AVUSTRALYA’DAN TÜRKİYE UYARISI

Avustralya hükümeti ise, vatandaşlarının Türkiye'de "dikkatli davranması" gerektiğini ve Ankara ile İstanbul'a gitme ihtiyaçlarını tekrar gözden geçirmesini tavsiye etti.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Şehit Ağabeyi Yarbay Mehmet Alkan Sert Açıklamalara Devam Ediyor Güzel kadın hayatının şokunu yaşadı! Rıdvan Dilmen’in coğrafya bilgisi sosyal medyayı salladı Kayseri HDP il binası ateşe verildi