İşte Palu Ailesi'nin canlı yayında gözaltına alınma görüntüleri

388 izlenme2019-01-09 02:29:42
Reklamlar

Kayıp durumda olan iki ferdini aramak üzere ATV'de yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert programına katılan ancak zaman içerisinde gasp, çocuk istismarı ve cinayet gibi hakkında bir dizi ciddi iddia ortaya atılan Palu Ailesi meselesi kamuoyunda tartışılmaya devam ediliyor.

Türkiye'nin konuştuğu Palu Ailesi'yle ilgili polis harekete geçti. Kocaeli Körfez Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla, "Kasten adam öldürme suçu" kapsamında, Palu Ailesi hakkında gözaltı kararı verildi.

Kocaeli Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri canlı yayında Palu Ailesi'ni emniyete götürdü. Tuncer Ustael ve Emine Palu'ya canlı yayında kelepçe takıldı.

İDDİALARIN ODAĞINDA AİLENİN DAMADI BULUNUYOR

Palu ailesinin Türkiye'nin gündemine oturması, Havva Palu, oğulları İsa ve Fatih Palu ile birlikte Aralık ayı sonunda 2008 yılında kaybolan kızları Meryem ve ondan bir yıl sonra kaybolan torunu Melike'nin bulunması amacıyla Anlı'nın sunduğu programa başvurmasıyla oldu.

İlerleyen zamanlarda programın yayınlarında ortaya çıkan bilgiler ve programa katılan bazı isimlerin anlatımları, ailenin bazı üyeleri hakkında çocuk istismarı, cinayet ve aile içi şiddet gibi bazı iddiaların ortaya atılmasına yol açtı. İddiaların odağında ise ailenin damadı Tuncer Ustael yer alıyor.

"ANLI'NIN PROGRAMINI ÖNERDİM"

Palu ailesini temsil eden Kocaeli Barosu avukatlarından Alper Bayrak, ailenin programa katılmasını kendisinin tavsiye ettiğini söyledi.

BBC Türkçe'den İrem Köker'in sorularını yanıtlayan Bayrak, "Kayıp şahıs Meryem'in dosyası 2014 yılında savcılıkça takipsizlikle kapatılmış hukuken yapılması gerekenler de yapıldığından kapalı dosyanın yeniden açılması için yeni bir delil gerekiyordu. Ben de avukat olarak tüm tarafları ofise toplayıp ifade alamayacağıma göre Müge Anlı programını tavsiye ettim" dedi.

Bayrak'ın verdiği bilgiye göre, 2008 yılında kaybolan Meryem Tahnal ile ilgili soruşturma dosyası 2014'te takipsizlikle kapatıldı ve ailenin çabalarıyla 2018'de yeniden açıldı.

Bayrak, Meryem Tahnal'ın 2009 yılında henüz 6 yaşındayken kaybolan kızı Melike ile ilgili Ferizli Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki ceza davasının ise sonuçlanamadığını söyledi.

Palu ailesinin kayıp yakınlarını bulmak konusunda "samimi olduklarını" belirten Bayrak, "Bu konuda samimiler zira 2014 tarihinde kapanmış olmasına rağmen kamuoyunun baskısını göze alarak dosyanın yeniden açılması için mücadele etmelerinin başka bir açıklaması olamaz. Bu baskıya rağmen mücadeleye devam etmelerinin sebebi Meryem ve Melike'ye olan sevgi ve özlem duygularıdır" dedi.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi'ni Okuyan Dünyalar Tatlısı Ufaklık Anıtkabir'de tanışıp evlenen iki gencin iç ısıtan hikayesi İşte Palu Ailesi'nin canlı yayında gözaltına alınma görüntüleri TOPUKLU AYAKKABIYLA KOŞARKEN ÖLÜMDEN DÖNDÜ

Bakmadan Geçme!

KAPAT
YSK açıkladı oy verme saatleri değişti