Anasayfa
2018-07-14 05:31:22 ( 173 izlenme )
Reklamlar

Türkiye adaletini arıyor

Ankara'da bir plazanın 20. katından düşerek ölen Şule Çet'in otopsi raporu ortaya çıktı. Çet'in düştüğü iddia edilen pencerede parmak izine rastlanmadı. Ayrıca raporda Şule Çet'in tecavüze uğradığı bulgusu da yer aldı.

Raporda, daha önce intihar ettiği ileri sürülen Çet’in ölümünden önce ilişkiye zorlandığına dair bulgulara rastlandığı belirtildi. Çet’in düştüğü iddia edilen pencerede ise kendisine ait parmak izine ulaşılamadı.

Gazi Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi Tekstil Tasarımı 2. sınıf öğrencisi Şule Çet, yanında çalıştığı Çağatay A. ile 28 Mayıs tarihinde buluştuğu Çağatay A.’ya ait Çankaya ilçesindeki bir plazanın 20. katındaki ofisten gece saat 04.00’da düşerek ölmüştü. Olay sonrası başlatılan soruşturmanın seyri, Adli Tıp Kurumu’ndan gelen otopsi raporuyla değişti.

TIRNAK ALTINDA ŞÜPHELİNİN DNA’SINA RASTLANDI

Soruşturma dosyasına giren otopsi raporunda Çet’in ölümünden önce ters ilişkiye zorlandığına dair bulgular yer aldı.

Ayrıca Çet’in 9 parmağının tırnak altında bir erkeğe ait dokular (deri kalıntısı) ve DNA bulguları tespit edildi. Çet’in kanında “Uyumayı tetikleyen uyarıcı madde” ile vücudunda boğuşma izlerine de rastlandı. Erkeğe ait doku örnekleri ve DNA bulgularının ise Çağatay A.’ya ait olduğu belirlendi. Çet’in düştüğü ofisteki 25 ayrı noktada da parmak izi çalışması yapıldı. Yapılan kriminal incelemenin ardından soruşturma dosyasına gönderilen Olay Yeri İnceleme Raporu’nda Çet’in 3 farklı yerde (bir gazoz kapağında, çalışma ofisi masasında ve sehpada) parmak izi belirlendi. Çet’in düştüğü 1.20 santimlik pencerenin camında, pervazında ve çerçevesinde ise genç kadına ait parmak izi tespit edilemedi.

"ATLAYACAK BİRİ PENCERENİN KENARINDAN TUTMAZ MI"

Çet ailesinin avukatı Umur Yıldırım, Çet’in öldürüldüğünü savunarak, “İlk günden intihar etmediğini söyledik. O geceki yazışmalar, attığı mesajlar da bunu gösteriyordu. Otopsi raporu her şeyi ortaya çıkardı. Ters ilişkiye zorlanmış, bu şekilde tecavüze uğramış. Düştüğü pencerede parmak izi tespit edilememiş. Atlayacak biri pencerenin kenarından tutmaz mı? Bu kız balıklama atlamadığına göre demek ki ya öldürülüp öyle atıldı ya da baygın haldeyken atıldı” iddialarında bulundu.

2 KEZ GÖZALTINA ALINDI VE BIRAKILDI

Çet’in ölümünün ardından bir numaralı şüpheli olarak 2 kez gözaltına alınan ve her ikisinde de Adli Kontrol Şartı ile serbest kalan Çağatay A., ifadesinde Çet’in camdan atlayarak intihar ettiğini belirterek, “Kendisine engel olmaya çalıştım, atlarken tutmaya çalıştım ama başaramadım. Atlamasın diye tutuğum sırada parmaklarımda sıyrıklar oluştu. Abi kardeş ilişkimiz vardı. ‘Yaşamak istemiyorum’ diyerek atladı” demişti. Çet’in öldüğü sırada plazadaki ofiste Çağatay A.’nın dışında B.A.’nın da bulunduğu ortaya çıkmıştı. B.A. ise ifadesinde başka odada olduğunu, neler yaşandığını bilmediğini söylemişti.

“BURADAN ÇIKAMIYORUM, ADAM BANA TAKMIŞ BIRAKMIYOR”

Çet’in gece 01.48 gibi ev arkadaşını aradığı, “Şimdi ben içeriye geçiyorum, beni ara ve acil gelmem gerektiğini söyle” dediği, ev arkadaşının kendisini aradığı öğrenildi. Bu görüşmeden 12 dakika sonra saat 02.00 sıralarında ise Çet’in ev arkadaşına “Buradan çıkamıyorum, adam bana takmış. Bırakmıyor, keşke gelmeseydim” diye mesaj attığı da ortaya çıkmıştı.

AĞABEYİNDEN ADALET ÇAĞRISI

Bu arada Şule Çet için sosyal medyada adalet kampanyası başlatıldı. Şule Çet’in abisi Şenol Çet, sosyal medya hesabından adalet çağrısında bulundu.

Şenol Çet “#ŞuleÇetİçinAdalet” etiketiyle yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Ben Şule’nin abisi olarak sağduyu çağrısında bulunuyorum. Çözümlerinizi hukuk yoluyla bulalım. Adaleti yargı ile arayalım. Kardeşimin katilinin cezasını ben ya da bir başkası vermemeli. Hukuk vermeli cezasını. Lütfen sakin kakalım. Ben sizden daha öfkeliyim.

O gece arkadaşları ulaştı Şule zor durumda diye katil onu zorla tutuyormuş ofise kapatmış Şule direnmiş Şule direnmiş ama gücü yetmemiş pes etmemiş katilin yüzü kolunu tırnaklarıyla yaralamış şuleye zorla tecavüz etmiş bu katil.

Şule hala nefes alıyordu canlıydı ama canı çok yanıyordu hangi abi hissetmez kardeşinin acısını ben hissetim acı çeliyordu ama bu katil Şule’yi yaşıyorken camdan aşağı atmış canım yanıyor canım yanıyor.

Şule’ye uyuşturucu içirmiş içtiği bir şeye katmış içirmiş Şule sigara bile içmezdi uyuşturucu niye içsin katil içirmiş otopside kanında çıktı.

Kardeşim ekmek parası için alın teriyle çalışmak için gitti işe. Her kadın gibi çalışıyordu namusuyla. Nerden bilecekti başına böyle bir şey geleceğini?”

ŞULE İÇİN ADALET İSTİYORLAR

Kadın derneklerinin çağrısıyla bugün Ankara’da Şule Çet’in öldüğü yerde eylem yapılacak. “Şule için adalet” isteyenler İstanbul ve İzmir’de de sokaklara çıkacak.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kadınlara 'Ben Mehdiyim' Deyip İstediğini Yaptıran Adam Annesinin Sigara İçmesine Engel Olmak İsteyen Gencin Bulduğu Efsane Çözüm Martılara Simit Atmak İsterken Telefonunu Fırlatan Kadının Dramı "Kadın doktorun yanında erkek asistan olmasın"