Popüler Yeniler

#VatanımSensin 3. bölümde merakla beklenen Mustafa Kemal Atatürk sahnesi yayınlandı. İşte o anlar...

10 Kasım 2016 963 izlenme
Reklamlar
Kanal D'nin reyting rekortmeni dizisi Vatanım Sensin, Mustafa Kemal Atatürk'ün 78. ölüm yıldönümü için sürpriz bir sahne hazırladı. Cevdet'in (Halit Ergenç) odasına giren Yunan binbaşı, "16 Mayıs'ta İstanbul'dan yola çıkan Bandırma Vapuru Samsun'a yanaşmış. Yolculardan birisi (Mustafa Kemal) istihbarat raporlarında tehlikeli olarak mimlenmiş. Anadolu direnişinden önemli bir rol oynayabilir deniyor. Mustafa Kemal... Selanikli. Tanıyor olabilirsiniz diye düşündüm" dedi. Cevdet ise, "Tanımıyorum, alt devrelerdendir. Tehlikeli biri olsa muhakkak tanırdım binbaşı" diyerek karşılık verdi.

Binbaşının odadan çıkmasının ardından Atatürk'ün fotoğrafını eline alan Cevdet'in, "Ey Mustafa, hiç değişmemişsin. Yolun açık olsun paşam!" sözleri güne damgasını vurdu.

Sosyal medyanın en çok konuşulanı oldu

Yunan tarafında olduğunu göstererek Osmanlı'ya yardım eden Albay Cevdet'in Atatürk'e bakınca yaşadığı duygu dolu anlar ise sosyal medyanın en çok konuşulan konusu oldu. Sahne, yüzbinlerce kişi tarafından sosyal medyada paylaşıldı.

Vatanım Sensin 3. bölüm özeti

Vatanım Sensin 3. bölümde, Cevdet saklanan silahları Yunanlıların eline geçmeden bulmak zorundadır. İzmir'in hatta Anadolu'nun kaderi buna bağlıdır.

Cevdet'in asıl imtihanı şimdi başlamıştır. Ne gözünün nuru karısına, ne evlatlarına ne de anasına aslında kendi vatanının kurtuluşu için çalıştığını söyleyemeyecektir. Çünkü bu hem onların canını hem de vazifesini tehlikeye atmak demektir. Cevdet saklanan silahları, Yunanlıların eline geçmeden bulmak zorundadır. İzmir'in hatta Anadolu'nun kaderi buna bağlıdır.

Silahları kendine saklamak için cinayet işleyen Tevfik ise camide bir ipucu bıraktığının farkında değildir. Diğer yandan Vasili için itilaf devletlerinin katılacağı baloda Cevdet'in ailesinin de orada olması son derece mühimdir.

Yıllar sonra kocasının Yunan üniforması ile dönüşünü hazmedemeyen Azize ise Cevdet'ten boşanmak ister. Cevdet kabul eder, ancak bir şartı vardır. Cevdet her ne kadar bir yabancı gibi olsa da aşkından bu kadar kolay vazgeçmesi Azize'yi sarsar. Cevdet'in vatan haini olarak dönüşü ise ailesini tehlikeye atacaktır.
Reklamlar
Reklamlar